مراقب نمایش آیتم ها به صورت افقی یا Swipe، در نسخه دسکتاپ وب سایت خود باشید

امروزه به دلیل طراحی نسخه ریسپانسیو از حرکت Swipe برای نمایش آیتم ها در صفحه نخست وب سایت بیشتر استفاده می شود. در ادامه قصد داریم در مورد استفاده از این حرکت بیشتر صحبت کنیم.

نمای ظاهری اسکرول های افقی

رایج ترین شیوه برای نمایش آیتم ها در نسخه دسکتاپ این است که آیتم ها را زیر سر هم نمایش دهیم و کاربران با استفاده از موس و غلطک به راحتی می توانند به سمت پایین وب سایت اسکرول کرده و تمامی آیتم ها را مشاهده کنند. با این حال چرا استفاده از حرکت Swipe در نسخه دسکتاپ رایج شده است؟

Swipe

اسکرول های افقی باعث می شوند بخش کوچکی از محتوای وب سایت شما توسط کاربران دیده شود و تنها با حرکت Swipe است که سایر محتواهای وب سایت به کاربران نمایش داده می شود. در وب سایت خود از این شیوه برای نمایش محتواهای مهم استفاده نکنید.

شاید به این دلیل استفاده از این شیوه نمایش (Swipe) رایج شده است که فضای کمتری از صفحات وب سایت را اشغال می کند.

اگر چه استفاده از حرکت Swipe در وب سایت ها نتایج منفی را در بر ندارد، اما در هر صورت باید بسیار احتیاط کنید، زیرا استفاده از این شیوه نوعی ریسک است.

 

در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که نشان می دهند استفاده از این شیوه می تواند برای نسخه دسکتاپ وب سایت مشکل ساز باشد. 

  •  بسیاری از مردم طبق عادت از اسکرول عمودی ( نوار اسکرول رایج کنار صفحه ) برای اسکرول کردن استفاده می کنند و توجهی به ردیف های افقی نمی کنند.
  •  ممکن است کاربران به اندک محتوای نشان داده شده اکتفا کنند و سایر محتواها را نادیده بگیرند و این گونه فرض کنند که چنین محتوایی در وب سایت شما وجود نداشته است. جالب است بدانید که در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که حتی استفاده از فلش برای تشویق کاربران به استفاده از اسکرول های افقی نتیجه ای در بر نداشته است. 

 

توصیه ای برای استفاده از تکنیک اسکرول افقی و یا Swipe در نسخه دسکتاپ وب سایت

در صورتی که می خواهید از این تکنیک در وب سایت خود استفاده کنید، به شیوه ای به کاربر نشان دهید که  چه میزان از محتوای وب سایت شما را نخوانده است. باید به کاربران وب سایت خود بگویید که چه مقدار محتوا باقی مانده است که می توانند با Swipe به چپ یا راست مطالعه کنند.

توصیه ای برای استفاده از اسکرول افقی

 

نتیجه گیری

برای نمایش آیتم ها به صورت افقی یا Swipe، در نسخه دسکتاپ وب سایت بهتر است ابتدا یک ارزیابی صورت بگیرد که مطمعن شوید محتوای مهم را با این شیوه نمایش نمی دهید. به عنوان مثال در نمایش نظرات مشتریان در انتهای صفحه نخست هر وب سایت، این شیوه می تواند بسیار موثر باشد، اما نمایش محتوای مهم مانند آخرین محصولات و غیره با این روش یک ریسک و یا حتی یک اشتباه بزرگ است چراکه امکان دارد کاربران هرگز به محتوای مورد نیاز خود در وب سایت شما دسترسی پیدا نکنند


۴۸۰
۱۳۹۵/۱۱/۲۶

پربازدید ترین پست های نکته های مرتبط با گرافیک وب سایت

پیش بینی های جدید روند طراحی وب سایت در سال 2017

پیش بینی های جدید روند طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۷

تاثیر رنگ ها در موفقیت وب سایت

تاثیر رنگ ها در موفقیت وب سایت

ایجاد اسکرول های طولانی در طراحی وب سایت

ایجاد اسکرول های طولانی در طراحی وب سایت

چگونه میتوان با بودجه کم برای کارآفرینان نوپا برند ساخت؟

چگونه میتوان با بودجه کم برای کارآفرینان نوپا برند ساخت؟

نقش طراحی در موفقیت کسب و کار

نقش طراحی در موفقیت کسب و کار

    موارد مهم هنگام انتخاب رنگ  کمپین بازاریابی

موارد مهم هنگام انتخاب رنگ کمپین بازاریابی

هنگام طراحی سایت چه رنگهایی را انتخاب کنیم؟

هنگام طراحی سایت چه رنگهایی را انتخاب کنیم؟