چرا نباید از وردپرس استفاده کرد؟

وردپرس یک نرم افزار رایگان میباشد که برای ایجاد وبلاگ طراحی شد و امروزه برای توسعه وب سایت ها به کار گرفته می شود. بیش از 50 میلیون وب سایت رای طراحی سایت از این پلتفرم استفاده می کنند و حدود 5% از 10000 وب سایت برتر در دنیا نیز برای طراحی سایت خود این پلت فرم را انتخاب کرده اند.

ورد پرس برای این راه اندازی شد که  مدیران سایت بدون نیاز به طراح،سایت خود را راه اندازی کنند.زمان استفاده از یک سایت ورد پرسی نیاز نیست هزینه ای را پرداخت کنید.
اما سایت های تجاری نیازهای اختصاصی دارند و باید سایتها ریسپانسیو و امن باشند.وبسایت اولین  نقطه تماس با مخاطب و خریدار نهایی محصولات در یک شرکت تجاری است.

امنیت پایین وردپرس

طراحی بسیاری از سایتها با ورد پرس انجام میشود.یک هکر سیستمی را هک میکند که بیشترین آسیب را داشته باشد.اکنون رباتهای زیادی سایتهای ورد پرسی را هک میکنند آنها روی فایلهایی مانند فایل درج کامنت حمله میکنند که سرور با افزایش بار روبرو شود که در اغلب موارد سایت از کار می افتد.یکی از ایرادهای بزرگ ورد پرس عیب یابی پیچیده آن میباشد.
امکان هک کردن هر سایتی وجود دارد حتی  سرور های سازمان امنیت آمریکا هم هک شده اند و هیچ سایتی در برابر نفوذ صد در صد امنیت ندارد.

نکته : امکان نصب هزاران پلاگین امنیتی روی وردپرس وجود دارد.اما تمام هک های سالهای گذشته بعد از آنکه شرکت تولید کننده حفره امنیتی را اعلام کرده است صورت گرفته است مثلا هنگامی که ویندوزحفره امنیتی خود را اعلام میکند شما برای بستن آن باید ویندوز را بروز رسانی کنید اما هکرها قبل از اینکه شما سیستم را بروز رسانی کنید توسط شما سیستم را با همان حفره امنیتی هک می کنند. بنابراین یک هکر برای هک کردن سایت های ورد پرس فقط  منتظر  گزارش یک حفره امنیتی میماند و بر اساس حفره موجود حمله خود را سازماندهی می کند.

از طرفی اگر روی سایتهای ورد پرسی افزونه های امنیتی را نصب کنیم سایت سنگین میشود اما برای جلوگیری از سوءاستفاده هکرها چنین اطلاعاتی هرگز توسط شرکت تولید کننده منتشر نمیگردد.

بروز رسانی وردپرس

چون وردپرس یک نرم افزار متن باز است امکان دارد موقع بروز رسانی با یک سری نواقص مثل بالا نیامدن سایت روبرو گردید.اگر برای سایت خود تم و پلاگین های اختصاصی بنویسید امکان دارد وقتی میخواهید ورد پرس را بروز رسانی کنید وردپرس با این تم و پلاگین ها همخوانی نداشته باشند.باید یک متخصص،پلاگین های امنیتی را تنظیم کند .

وردپرس یک نرم افزار آزمون و خطا میباشد. امکان دارد شما  پلاگینی را که در نسخه جدید مشکل دارد را  بروز رسانی کنید  و برای سایت شما مشکلی بوجود آید.

پلاگین های وردپرس

به نرم افزار های  شخص ثالث که بر روی سایت شما نصب می شوند پلاگین میگویند. پلاگین ها میتوانند در سایت شما صفحه ایجاد کنند،و وارد بانک داده شوند و مشغول ویرایش ویا خواندن اطلاعات شوند.چون سایتهای زیادی این پلاگینها را مینویسند حفظ امنیت اطلاعات غیر ممکن است. امکان دارد هر کدام از این پلاگین ها یک حفره امنیتی باشد که به سایت شما صدمه بزند.بسیاری از سایت ها چون همزمان دو پلاگین را  با هم نصب کرده اند در سئو سایت خود دچار آسیب شده اند چون این دو پلاگین با هم تداخل داشته و کدهای سایت بیش از حد بهینه سازی شده اند و این مشکل باعث میشود  توان رقابت آنلاین بسیاری از سایت ها تمام شود.
این مشکل که دو پلاگین به تنهایی عالی عمل کنند ولی استفاده هم زمان آنها موجب اختلالاتی شود در وردپرس بسیار محتمل است.

مشکل دیگر این است که  شما سالها با یک پلاگین که دانلود کرده اید کار می کنید و تمام داده های شما تحت تاثیر آنمیباشد.ناگهان متوجه یک خلل امنیتی در ورد پرس میشوید وشما سریع هسته سایت خود را بروز رسانی میکنید.اما شرکت تولید کننده پلاگین خود را با نسخه جدید  بروز رسانی نمیکند و اگر پلاگین نتواند با نسخه جدید فعالیت خود را ادامه دهد تمام صفحات سایت شما دچار مشکل میشوند. برای یک سایت ایرانی که از پلاگین های خارجی استفاده می کند برطرف کردن چنین مشکلاتی عملاًغیر ممکن است. شما به دفعات زیاد در وردپرس مجبور می شوید یا یک سایت امن داشته باشید و یا سایتی که فقط به فعالیت خود ادامه دهد.

پشتیبانی وردپرس

پشتیبانی از خود وردپرس وجود دارد اما زمانی که شما تنها یک سایت می خواهید مشکل بوجود می آید. مثلا میخواهید یک فروشگاه آنلاین و یا یک آموزشگاه آنلاین را تاسیس کنید و یا می خواهید به سادگی  صاحب رتبه خوبی  در گوگل شویدآن زمان باید به سراغ  پلاگین ها بروید.شرکت تولید کننده بصورت دائم پلاگین ها را پشتیبانی نمیکند . در واقع اغلب این شرکت ها بصورت رایگان خدمات خود در اختیار شما قرار داده اند. بنابراین در بیشتر مواقع برای دریافت هر گونه پشتیبانی باید هزینه ای را بپردازید بنابراین هزینه تمام شده سایت برای مدیران ورد پرسی بسیار بیشتر از برنامه نویسی سایت یا یک پلتفرم اختصاصی میشود.

ابزارهای وردپرس

اگر برای وبسایت خود یک هدر زیبا  خواستید اما چون پلاگین آن رایگان نیست مجبورشوید از نسخه کپی فارسی آن که رایگان است استفاده نمایید هم وبسایت شما کند میشود و هم در معرض  هک شدن قرار میگیرد. این موضوع در مورد هزاران پلاگینی که بصورت غیر رایگان عرضه شده و برخی برنامه نویسان ایرانی آنها را هک کرده و به مشتریان خود عرضه می کنند صادق میباشد.

مشکل  پلاگین ها این است که برای انجام کار خاصی طراحی می گردند. پلاگینی سایت شما را ریسپانسیو می کند. دیگری سبب حفظ سایت شما از حمله بات ها میشود و دیگری به شما امکان ارسال پیامک به مشترکان را می دهد و به این ترتیب شما برای رسیدن به خواسته خود صدها پلاگین را در سایت نصب می کنید واما امکان دارد برخی از درخواست های شما توسط هیچکدام از این پلاگین ها فراهم نشود.

استفاده از سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی با کاهش حجم کد نویسی برای انجام نیاز های مخاطبان این امکان را به شما می دهد که بتوانید با حداقل کد نویسی، حداکثر کارایی را در اختیار داشته باشید.

سئو و بهینه سازی سایت برای موبایل

 تعداد پلاگین های سئو در وردپرس زیاد است. ولی کدام یک برای سایت شما مناسب تر است. کدام یک را می توان با دیگر پلاگین های مربوط به سئو ادغام کرد؟ کدام یک از این پلاگین ها می توانند سایت شما را صد در صد سئو کنند؟اما چون در سایتهای ورد پرسی سئو سایت توسط پلاگین ها صد در صد امکان پذیر نیست مدیران سایت مجبورند یک برنامه نویس استخدام کنند که به سطح مورد نظر خود برسند که هزینه آن از طراحی سایت با یک پلتفرم اختصصی بسیار بیشتر میشود.
سرعت
 سرعت  وردپرس بر روی یک سرور قدرتمند  بسیار بی نظیر است.در وردپرس اطلاعات سریع  بارگذاری میشود. مشکل آنجا شروع می شود که شما در کشوری مانند ایران باشید که سرعت بالای اینترنت آن متعلق به اینترنت نسل 4.5 موبایل باشد که در امریکا و اروپا این سرعت اینترنت،سرعتی پایین میباشد.وبه خاطر تحریم ها نتوانید هزینه زیادی را بابت خرید پلاگین های پولی بدهید.در این شرایط سایت شما پر از پلاگین های کپی  می شود که سرعت بارگذاری سایت را به شدت پایین می آورد. البته ممکن است با پلاگین ها و تم های اورجینال هم دچار همین مشکل شوید چون  که تعداد تم ها و پلاگین های آلفا  تست و بتا تست در وردپرس کم نمیباشد.
چون برای افزایش قابلیت های سایت ناچارید به وردپرس نرم افزار اضافه کنید که همین کار سرعت سایت را کم میکند اغلب شرکت های طراحی سایت ترجیح می دهند که از سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی استفاده کنند.

سازگاری وردپرس

 هر برنامه نویسیدر وردپرس می تواند تم و پلاگین بنویسد.اما احتمال ایجاد خطا در کدهای ورد پلاس بالا میباشد چون هر کدام از این تم ها توسط یک شرکت یا یک شخص نوشته شده اند.

 برای طراحی ریسپانسیو با ورد پلاس  دو راهکار وجود دارد. اول تم های ریسپانسیو، دوم پلاگین های تغییر تم. حتی برجسته ترین طراحان سایت در دنیا مانند morten rand hendriksen از وردپرس استفاده می کنند .مدرس وردپرس میگوید که این دو روش را تنها از روی تجربه  انتخاب میکند . بنابراین ممکن است شرکتی که طراحی سایت شما را با وردپرس انجام میدهد  روش درستی را برای ریسپانسیو کردن سایت شما انتخاب  نکند و شما به سادگی نتوانید به طرح دلخواه خود در موبایل برسید.

انتقال از یک سرور به سرور دیگر

در وردپرس  سرعت انتقال از یک سرور به سرور دیگر بسیار کندتر از سیستم های مدیریت محتوای سفارشی میباشد.
 تم ها در وردپرس
طراحی تم ها در وردپرس مانند ماژولار میباشد.برای یک سیستم مدیریت محتوای متن باز انجام این کار ضروری میباشد این کار به این معنی میباشد که برای خواندن اطلاعات یک صفحه باید اطلاعات چندین فایل خوانده شود و انجام  این کار باعث میشود درخواست بیشتری به سرور ارسال شود.همین استفاده از تم ها در وردپرس باعث می شود که عملکرد یک سایت وردپرس از یک سایت طراحی شده با سیستم مدیریت محتوای سفارشی که هر دو یک ظاهر گرافیکی دارند  کند تر باشد.

از طرف دیگردر وردپرس  تم ها رایگان میباشد و همین امرباعث می شود که مدیران سایت بجای هزینه برای طراحی تم، یک تم رایگان را دانلود و به کار ببرند ولی این تم های رایگان  اصول سئو یا طراحی ریسپانسیو را رعایت نمیکنند.


۱۳۳
۱۳۹۷/۰۷/۱۵

پربازدید ترین پست های آموزش مراقبت و نگهداری از وب سایت

جلب نظر و ترغیب مشتریان توسط موارد بصری در طراحی وب سایت

جلب نظر و ترغیب مشتریان توسط موارد بصری در طراحی وب سایت

راهکارهای  ارتقاء رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل

راهکارهای ارتقاء رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل

نرخ پرش چیست؟ و چه عواملی باعث می شوند کاربران وب سایت شما را ببندند؟

نرخ پرش چیست؟ و چه عواملی باعث می شوند کاربران وب سایت شما را ببندند؟

حضور بهتر در شبکه های اجتماعی

حضور بهتر در شبکه های اجتماعی

 نکات قابل توجه در طراحی لوگوی سایت

نکات قابل توجه در طراحی لوگوی سایت

در وب سایت خود مرتکب این 9 اشتباه نشوید

در وب سایت خود مرتکب این ۹ اشتباه نشوید

روش های افزایش رتبه وب سایت در الکسا

روش های افزایش رتبه وب سایت در الکسا

 عوامل موثر در رتبه بندی وبسایت در موتورهای جستجو

 عوامل موثر در رتبه بندی وبسایت در موتورهای جستجو

آیا وب سایت شما به گونه ای است که باعث خروج مشتریان تان می شود؟ 

آیا وب سایت شما به گونه ای است که باعث خروج مشتریان تان می شود؟ 

نکات قابل توجه در طراحی وب سایت رستوران

نکات قابل توجه در طراحی وب سایت رستوران

چه کنیم تا تعداد مخاطبین وب سایتمان افزایش یابند؟

چه کنیم تا تعداد مخاطبین وب سایتمان افزایش یابند؟

10نکته برای جلوگيري از اشتباهات معمول در بهینه سازی وبسایت

۱۰نکته برای جلوگيري از اشتباهات معمول در بهینه سازی وبسایت

پنج توصیه برای برخورداری از یک وب سایت موفق در سال جدید میلادی

پنج توصیه برای برخورداری از یک وب سایت موفق در سال جدید میلادی

چرا طراحان وب سایت اغلب باید با مشتریان خود در تکاپو باشند؟

چرا طراحان وب سایت اغلب باید با مشتریان خود در تکاپو باشند؟

روش های بالا بردن سرعت وب سایت

روش های بالا بردن سرعت وب سایت

دلایلی که نشان میدهد وب سایت شما نیاز به طراحی مجدد (ریدیزاین) دارد

دلایلی که نشان میدهد وب سایت شما نیاز به طراحی مجدد (ریدیزاین) دارد

طراحی وب سایت برای کسب و کارهای کوچک

طراحی وب سایت برای کسب و کارهای کوچک

تایید رتبه وب سایت در موتورهای جستجو

تایید رتبه وب سایت در موتورهای جستجو

تاثیر  بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو در افزایش فروش

تاثیر بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو در افزایش فروش

موفقيت وب سايت چه برنامه ریزی هایی  نیاز دارد؟

موفقيت وب سايت چه برنامه ریزی هایی نیاز دارد؟