چرا طراحان وب سایت اغلب باید با مشتریان خود در تکاپو باشند؟

اصولا طراحان وب سایت مجبور هستند وب سایت هایی را طراحی کنند که نسبت به طراحی آنها حس خوبی ندارند. در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه با خواسته های غیر متعارف در طراحی وب سایت مقابله کنیم.

جذب کردن مشتریان جهت طراحی وب سایت و راضی نگه داشتن آنها بسیار دشوار است و به این دلیل یا کنار میکشیدیا از این می ترسید که به اندازه کافی مهارت انجام پروژه های آنها را نداشته باشید.
این احساس باعث می شود بسیاری از طراحان وب سایت به انجام پروژه های کوچک روی بیاورند و فرصت های سود آور زیادی را در دراز مدت از دست بدهند. این احساس ناامنی تجارت طراحی وب سایت آن ها را یکنواخت نگاه می دارد.

اگر شما یک طراح وب هستید، اغلب با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید: اصولا از طراحان وب سایت انتظار می رود که در مدت زمان کوتاهی، طراحی های چشمگیری را ایجاد کنند و آن را به گونه ای بسازند که هر کسی نتواند به آن دست پیدا کند.


پروسه های غیر ساختاری در طراحی وب سایت می تواند شما را با شکست مواجه کند.


اگر شما یک طراح وب سایت با تجربه می باشید، باید بدانید که این پروسه چگونه کار می کند:
شما و مدیرتان (به طور مثال رئیس، شریک کاری و یا حتی یک مشتری و غیره) پروژه ای را با اهداف و آرمان های بلند پروازی شروع می کنید.
شما به سختی روی این پروژه طراحی وب سایت کار می کنید و تمام سعی خود را می کنید تا طرحی  زیبا و کاربردی برای وب سایت خلق کنید.
مدیرتان به شما با بی میلی و بی علاقگی پاسخ می دهد و به شما توصیه های و پیشنهاداتی وسیعی مبنی بر اصلاحات و تغییرات ارائه می دهد.
محصول و یا وب سایت نهایی بسیار پیچیده است که اصلا جذاب نیست و بسیار مبهم و بی نظم و برای استفاده سخت است.


شما احساس درماندگی، ناامیدی و حقارت می کنید. نتیجه چه می شود؟
طراحان وب سایت بارها و بارها و بارها اعلام می کنند که از شغل خود متنفر هستند. اصولا، این طراحان وب از ساخت و خلق چیزهایی که دیگران آن را زیبا و کاربردی می بینند، لذت می برند. حالا، آن ها داستان های ترسناکی از مدیر و یا مشتری زننده و نامتناسب شان به اشتراک می گذارند و همیشه آن ها را مقصر می دانند.
 سپس، بعد از گذشت چند سال، شغل خود را به حرفه دیگر تغییر می دهند. چیزی که ما به آن علاقه نداریم.

 

آیا تمایل دارید به یک طراح وب سایت سوپر استار تبدیل شوید؟
راه حل ساده ای برای این امر وجود دارد.
جنگ هایی را در شغل طراحی سایت خود شروع کنید تا بتوانید یک طراح وب خوب و عالی باقی بمانید.
آیا این توصیه ترسناک و زشت می باشد؟


شروع جنگ می تواند تخریب کننده باشد. می تواند بهترین راه برای از دست دادن دوستان و آشنایان و یا به طور کلی مردم گردد.
همه این موارد درست و صحیح است.
از این رو، چرا من پیشنهاد می کنم تا جنگ هایی را در شغل طراحی سایت خود شروع کنید؟ زیرا، چه باور کنید یا نکنید، جنگ و دعوا با مردم در پروژه های طراحی سایت می تواند برای شما سودمند باشد. شما می توانید جنگی را با همکاران و یا مدیرتان شروع کنید، به گونه ای که باعث شود آنها از شما حمایت کنند.


هدف اصلی در اینجا، شروع یک جنگ نیست که رقیب تان را ضربه و آسیب بزند. اگر شما به صورت تحقیرآمیز، تخریب کننده و سوء استفاده کردن از مردم، این جنگ را شروع نمایید، مطمئن باشید که اشتباه می کنید و باعث می گردد که طرف مقابل شما منظورتان را به درستی درک نکند. 


هدف از شروع این جنگ، تغییر می باشد. زیرا شما متخصص و کارشناس هستید، اما رئیس، مدیر یا مشتری شما نه! 
یک مبارزه خودخواهانه (که عصبی می باشید و نمی توانید همه چیز را به نفع خود تمام نمایید) یک خودکشی حرفه ای می باشد. این موضوع سریع ترین راه برای از دست دادن شغل طراحی وبسایت شما است.
تمرکز تان را از روی محافظت کردن از خود و کار خود به محافظت و دفاع از طرف مقابلتان تغییر دهید. برای خود نجنگید، برای آن ها بجنگید. 


هدف شما چیست؟ سعی کنید رقیبان تان را از عواقب و نتایج و یا حتی هزینه های تصمیماتی که گرفته اند، مطلع کنید. شما باید اخبار بدی را به شیوه ای به آن ها منتقل کنید که خیلی آن ها را اذیت و آزار نکند. اگر شما مانند خیلی از طراحان وب سایت دیگر باشید که در این زمینه شکست می خورد، مطمئنا این پیشنهاد و این راه حل را جزو آخرین موارد لیست خود قرار می دهید.
اگر رقیبان تان راه اشتباهی را در پروسه طراحی وب سایت بر گزینند، چه می کنید؟ چه می شود اگر شما پروژه را از دست بدهید و به طریقی بخواهید رابطه کاری خود را با آن ها قطع نمایید؟ چگونه با قدرت هر چه بیشتر به آن ها می گویید که تصمیمات اشتباهی گرفته اند؟ آیا این موارد به معنای صدمه زدن به تجارت و حرفه تان محسوب می گردد؟
شما باید از سوالات استفاده می کنید.
مطلع کردن طرف مقابلتان از اینکه کارشان اشتباه میباشد، جر و بحث کردن با آن ها و رفتار توهین آمیز توآم با خشونت و غیره می تواند مقاومت آن ها را نسبت به پذیریش موضوع سخت تر سازد. 
زمانی که مردم احساس می کنند که انتخاب هایشان مورد توجه قرار نمی گیرد، آن ها دو برابر مصر می شوند تا آن ها را عملی سازند. 


در این جا به شما نشان می دهیم که باید چگونه این کار را انجام دهید.

جنگ شماره یک: مدیرتان از شما انتظار دارد تا پروژه طراحی وب سایت مجدد را در عرض 8 هفته تکمیل کنید.
رئیس تان با دستوارات، اصلاحات و تغییراتی نزد شما می آید و بازه زمانی تحویل پروژه را 12 هفته اعلام می کند. خیلی از طراحان وب سایت در این شرایط ناراحت می شوند و کابوس های شبانه ای را مبنی بر ارائه بهترین راه حل ها و راهکارها، دارند. بیشتر این طراحان همیشه با شکست مواجه می گردند.
چگونه باید در این جا به جنگ پرداخت:
سلام رضا، من متوجه شدم که شما تغییرات جدید طراحی را به لیست اضافه کرده اید. این دو بروزرسانی به تنهایی 4 هفته کار و تلاش را می طلبد. آیا هم چنان می خواهید تا این دو مورد را در لیست قرار دهید یا می خواهید در آینده در نسخه های بعدی آن را به کار ببرید؟
رئیس تان باید در این جا به الویت بندی بپردازد. چه چیزهایی را بیشتر می خواهند؟ یک پروژه طراحی سایت به موقع و یا یک لیست از بروزرسانی هایی که باید انجام گردد؟ 

 

جنگ شماره دو: رئیس یا مشتری شما می گوید: "این طراح خیلی مرا شگفت زده نمی کند"
افرادی که طراح نیستند همیشه این عادت آزار دهنده را دارند. آن ها چیزهایی را از طراحان خود انتظار دارند که به طرز خارق العاده ای باشد. 
در این شرایط شما مجبور هستید تا انتظارات آن ها را برآورده کنید: انجام دادن هر کاری برای جلب رضایت افرادی که نمی دانند چه می خواهند ولی در عوض می گویند: "زمانی که نتیجه را ببینند، می فهمند"، می تواند بسیار شمار را آزار دهد.


چگونه در این جا به جنگ و دفاع بپردازید:
سلام  رضا، متاسفم که نتوانستم منظورتان را متوجه شوم. می توانید مثال هایی را به من ارائه دهید تا از آن ها الهام بگیرم و کاری که می خواهید را به وجود آورم؟ این موضوع واقعا به ما کمک می کند تا جزئیات طراحی که می خواهید را دریابیم و متوجه شویم که چه مواردی متناسب با اهداف شما نیست.
خصوصیات و جزئیات می تواند باعث شود تا طرف مقابل،  انتظارات خود را اصلاح نمایند. اگر شما کارهایی که می خواهند را برای شان انجام دهید، چه ایده بدی باشند و یا خوب، هیچ فایده ای ندارد و آن ها متوجه اشتباهات خود نمی گردند. شما با این روش خصوصیات و جزئیات مورد نیاز آن ها را در طراحی به وجود می آورید و به این ترتیب مسئولیت نتایج حاصل از آن بر عهده مشتری خواهد بود.

 


جنگ شماره سه: ابتدا رئیس تان به شما یک لیستی از کارهایی که باید انجام گردد را می دهد و سپس رفته رفته به آن ها می افزاید.
رئیسان و همکاران تمایل دارند تا موارد احمقانه را از ما بخواهند. درخواست های آن ها گاهی احمقانه، غیر واقعی و مسخره است.


به عنوان طراح وب سایت، از ما انتظار می رود که آن ها را انجام دهیم. این موضوع زمانی که پروژه رو به رشد کردن و تکمیل شدن می رود، فاجعه است. به یاد داشته باشید که شما زمان زیادی را در اختیار ندارید که خواسته های بی پایان آن ها را در طراحی وب سایت اعمال کنید. البته با تمام این وجود هیچ کس دوست ندارد پاسخ "نه" را بشنود. از این رو شما تحت شرایطی مجبور می باشید تا "بله" بگویید.
شما از من خواستید تا X را انجام دهم. آیا می خواهید به جای آن، روی Y تمرکز کنید؟
اگر X، Y و Z را در اختیار داشته باشم می توانم این کار را انجام دهم. در این باره باید با چه کسی به طور مستقیم صحبت کنم؟
بگذارید درباره آن فکر کنم. X ممکن است غیر ممکن به نظر بیاید، اما می توانم چیزی حدود آن چه که می خواهید را به وجود آورم. مشکلی ندارد؟
چند روز به من مهلت می دهید تا دریابم آیا این مورد در طراحی وب سایت شما کاربردی می باشد یا خیر؟
در این جا مورد جالبی درباره این پاسخ ها وجود دارد. آن ها در واقعیت به طور پنهانی "نه" می باشند. این سوالات بلافاصله به رقیبان تان نشان می دهند که درخواست شان غیر ممکن و غیر واقعی است. 


در این جا راه های دیگری به شما پیشنهاد می کنیم که اجازه می دهد تا رئیس، مدیر، همکار و یا مشتری سایت تان از درخواست های مسخره شان کوتاه بیایند:
ارجاع دادن به زمان دیگر. من در حال حاضر سرم بسیار به پروژه X مشغول است. آیا می توانید در آخر این هفته و یا هفته بعد این موضوع را با من در میان بگذارید؟

 

جنگ شماره چهار: این طراحی ها بسیار افتضاح می باشند، من از شما انتظار بیشتری داشتم.
رئیس، همکار و یا مشتری تان از طراحی سایتی که به آن ها ارائه دادید، راضی نمی باشند. شما در این شرایط ممکن است احساس سرخوردگی، حقارت و یا عصبانیت کنید. این افراد تنها یک رقیب ناراضی نمی باشند، بلکه اشخاصی هستند که تصمیم گرفته اند تا کار دیگری به شما محول کنند.
در این جا موارد بیشتری از اعتراض آن ها وجود دارد. شما باید در این شرایط در برابر وسوسه انجام خواسته آن ها مقاومت نمایید. شما نیاز به یک نقشه و برنامه عالی دارید تا به شما کمک کند تا از این شرایط اسف بار رهایی یابید و روی مشکل واقعی که آن ها را ناراضی کرده است تمرکز نمایید.


چگونه باید جنگ را با این افراد شروع کنید؟
خدای من! من خیلی متاسفم که از این طراحی سایت خوشتان نیامده است. چه کار میتوانم در اسرع وقت انجام دهم تا این مورد برای شما کافی و صحیح باشد؟ من از شما می خواهم تا به من بگویید که مشکل در طراحی کجا می باشد تا به سرعت درصدد رفع آن بربیایم.

شاید ظاهرا این پاسخ خیلی عالی نباشد. شاید فکر کنید که شما با این پاسخ به آن ها اجازه می دهید تا بیشتر از شما سوء استفاده کنند. از این رو این نقشه خوبی نمی باشد.
آیا واقعا این چنین میباشد؟


این پاسخ واقعا عالی و کاربردی می باشد، زیرا می تواند موارد بسیاری را انجام دهد:
ابتدا، این مورد به طرف مقابلتان و یا هر شخص دیگری که شما را مشاهده می کنند، نشان می دهد که شما بسیار متشخص و با ادب می باشید. شما به این صورت از زیر بار توهین قرار گرفتن شانه خالی می کنید و به مرکز مشکل توجه می کنید. هر کسی حتی رقیبان تان به این موضوع توجه خواهند کرد.
دوم، این روش میزان قانونی و منطقی بودن شکایت آن ها را مشخص می کند. اگر آن ها شکایت منطقی داشته باشند، از رونمایی آن ترسی ندارند و از این رو شما باید به آن ها توجه کرده و درصدد رفع مشکل بربیایید. اگر شکایت شان بی اعتبار بود، تمام سعی خود را می نمایند تا جواب متناسبی را جای گزین آن کنند و به شما ارائه دهند. به یاد داشته باشید که هر کسی به این موضوع توجه خواهد کرد.
سوم، اگر جواب آن ها هم چنان بی اعتبار و مبهم بود، ممکن است باید تلاش بیشتری کنید. این روش نیز ساده می باشد: "می خواهید اندکی بیشتر توضیح دهید؟" از این رو یا آن ها از توضیح دادن صرفه نظر می کنند و یا جواب های منطقی به شما ارائه می دهند.


شما باید برای دستیابی به یک موقعیت طراح وب سایت عالی و با تجربه و البته مشهور، بسیار بجنگید، اما نه برای خود بلکه برای مدیر، رئیس، همکار و یا مشتریان وب سایت تان.

 

 

چنانچه سوالی در زمینه طراحی وب سایت در شیراز و سایر شهرها داشتید میتوانید با اطلاعات تماسی که در صفحه تماس با ما قرار دارد با ما تماس بگیرید. ما همیشه در کنار شما هستیم.


۴۵۵
۱۳۹۶/۱۲/۱۴

پربازدید ترین پست های آموزش مراقبت و نگهداری از وب سایت

جلب نظر و ترغیب مشتریان توسط موارد بصری در طراحی وب سایت

جلب نظر و ترغیب مشتریان توسط موارد بصری در طراحی وب سایت

راهکارهای  ارتقاء رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل

راهکارهای ارتقاء رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل

نرخ پرش چیست؟ و چه عواملی باعث می شوند کاربران وب سایت شما را ببندند؟

نرخ پرش چیست؟ و چه عواملی باعث می شوند کاربران وب سایت شما را ببندند؟

حضور بهتر در شبکه های اجتماعی

حضور بهتر در شبکه های اجتماعی

 نکات قابل توجه در طراحی لوگوی سایت

نکات قابل توجه در طراحی لوگوی سایت

در وب سایت خود مرتکب این 9 اشتباه نشوید

در وب سایت خود مرتکب این ۹ اشتباه نشوید

روش های افزایش رتبه وب سایت در الکسا

روش های افزایش رتبه وب سایت در الکسا

 عوامل موثر در رتبه بندی وبسایت در موتورهای جستجو

 عوامل موثر در رتبه بندی وبسایت در موتورهای جستجو

آیا وب سایت شما به گونه ای است که باعث خروج مشتریان تان می شود؟ 

آیا وب سایت شما به گونه ای است که باعث خروج مشتریان تان می شود؟ 

نکات قابل توجه در طراحی وب سایت رستوران

نکات قابل توجه در طراحی وب سایت رستوران

چه کنیم تا تعداد مخاطبین وب سایتمان افزایش یابند؟

چه کنیم تا تعداد مخاطبین وب سایتمان افزایش یابند؟

10نکته برای جلوگيري از اشتباهات معمول در بهینه سازی وبسایت

۱۰نکته برای جلوگيري از اشتباهات معمول در بهینه سازی وبسایت

پنج توصیه برای برخورداری از یک وب سایت موفق در سال جدید میلادی

پنج توصیه برای برخورداری از یک وب سایت موفق در سال جدید میلادی

روش های بالا بردن سرعت وب سایت

روش های بالا بردن سرعت وب سایت

دلایلی که نشان میدهد وب سایت شما نیاز به طراحی مجدد (ریدیزاین) دارد

دلایلی که نشان میدهد وب سایت شما نیاز به طراحی مجدد (ریدیزاین) دارد

طراحی وب سایت برای کسب و کارهای کوچک

طراحی وب سایت برای کسب و کارهای کوچک

تایید رتبه وب سایت در موتورهای جستجو

تایید رتبه وب سایت در موتورهای جستجو

تاثیر  بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو در افزایش فروش

تاثیر بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو در افزایش فروش

موفقيت وب سايت چه برنامه ریزی هایی  نیاز دارد؟

موفقيت وب سايت چه برنامه ریزی هایی نیاز دارد؟

بایدها و نبایدها در ترکیب محتوا و گرافیک طراحی سایت

بایدها و نبایدها در ترکیب محتوا و گرافیک طراحی سایت