افزایش سرعت ایندکس مطالب وب سایت در گوگل

  • محمد رضا خانی
  • 15 خرداد 1398
افزایش سرعت ایندکس مطالب وب سایت در گوگل
سئو و بهینه سازی وب سایت 4 دقیقه و 4 ثانیه

1. ثبت وب سایت و همچنین نقشه سایت یا همان sitemap در  ابزار Google webmaster tools

ابتدا وب سایت و سپس نقشه سایت خود را در ابزار Google webmaster tools ثبت کنید چرا که نقشه سایت بهترین روش برای اعلام بروزرسانی های وب سایت به گوگل است. در واقع نقشه سایت به گوگل کمک می کند که شناخت بهتری نسبت به وب سایت و آدرس های موجود در وب سایت شما داشته باشد.

اگر نقشه سایت شما کدنویسی شده و داینامیک باشد تنها کافی است یکبار آن را به گوگل معرفی کنید اما در غیر اینصورت لازم است پس از هر بار ایجاد محتوا با استفاده از ابزارهای آنلاین برای وب سایت خود نقشه سایت ایجاد کنید و آن را به گوگل معرفی کنید. 

پی نوشت:  وب سایت xml-sitemaps یکی از بهترین وب سایت های ایجاد نقشه سایت می باشد.


2. محتواگذاری در وب سایت بر اساس یک برنامه زمانبندی منظم

محتواگذاری وب سایت یا حتی بروزرسانی مطالب قدیمی به صورت منظم یکی از عوامل افزایش سرعت ایندکس وب سایت میباشد. برای محتواگذاری یک ساعت مشخص مثلا ساعت 3 بعد از ظهر را در نظر بگیرید و همیشه در همان ساعت محتواگذاری کنید

 


3. انتشار مطالب وب سایت در شبکه های اجتماعی

مطالب جدید وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی نیز منتشر کنید تا سریع تر ایندکس شوند. موتورهای جست و جو به شبکه های اجتماعی توجه می کنند. اگر همان مطلب جدید را در چندین شبکه ی اجتماعی پخش کنید، ربات های گوگل  به طور همزمان از چند وبسایت معروف با Authority بالا پینگ مطلب شما را دریافت میکنند که این امر در ایندکس شدن مطالب وب سایت شما بسیار موثر است.

نگران نباشید! برای انتشار یک مطلب در چندین شبکه اجتماعی می توانید از  ابزارهایی استفاده کنید که این کار را برای شما راحت می کنند. به عنوان مثال نوین هاب یکی از این ابزارها می باشد که با استفاده از یک اکانت می توانید چندین شبکه اجتماعی را مدیریت کنید.

 


4. استفاده از قابلیت Fetch as google در Google webmaster tools

Fetch as google یکی از بهترین و پرکاربردترین ابزارهایی است که برای ایندکس صفحات وب سایت استفاده می شود.
با استفاده ازاین قابلیت می توانید صفحاتی که به تازگی ایجاد یا بروزرسانی شده اند را به خزنده های گوگل (Crawler) اطلاع دهید. 

 


5. به موتورهای جستجو اطلاع دهید که وب سایت شما بروز شده است (پینگ کردن) 

پس از انتشار محتوای جدید یا بروزرسانی محتواهای قدیمی در وب سایت باید منتظر بمانید تا خزنده های گوگل  به وب سایت شما مراجعه کنند و از این بروزرسانی مطلع شوند. اما خودتان می توانید یک درخواست برای ربات های گوگل ارسال کنید تا سریعتر به وب سایت شما مراجعه کنند. برای اینکار کافی است آدرس محتوای جدید یا  آدرس نقشه سایت خود را به موتورهای جستجو پینگ کنید. 
پی نوشت: وب سایت pingler  و سایت Pingomatic از بهترین وب سایت های پینگ کردن به شمار می روند. با استفاده از این وب سایت ها می توانید به صورت رایگان سایتتان را زودتر index کنید. البته فراموش نکنید که وب سایت نوپا ممکن است زمان index شدن کندتری نسبت به سایت های قدیمی تر داشته باشند.

 

6. در بین مطالب وب سایت خود لینک های داخلی ایجاد کنید 

یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو داخلی، ایجاد لینک های داخلی است. به عنوان مثال اگر محتوای جدید وب سایت شما شامل کلماتی است که در یک محتوای قدیمی تر استفاده شده، حتما لینک آن محتوای قدیمی را در محتوای جدید قرار دهید.
پی نوشت: در ایجاد لینک های داخلی زیاده روی نکنید.


7. از عناوین و توضیحات تکراری در صفحات مختلف وب سایت به شدت پرهیز کنید

برخی از طراحان وب سایت برای راحتی کار خود از یک عنوان و متا تگ توضیحات استفاده می کنند که این کار بسیار اشتباه است و باعث می شود که ربات های گوگل تصور کنند مطالب وب سایت شما تکراری است. حتی اگر وب سایت شما صفحه بندی دارد باید عناوین و متاتگ توضیحات هر صفحه متفاوت باشد.

 


8. تصاویر استفاده شده در وب سایت خود را بهینه کنید و حجم آن ها را کاهش دهید

در مورد افزایش سرعت سایت بعدا به صورت مفصل توضیح خواهیم داد اما به صورت خلاصه منظور از بهینه سازی تصاویر وب سایت این است که تعداد تصاویر در هر صفحه زیاد سنگین نباشند و Alt و Title مناسب داشته باشند.
جهت افزایش سرعت ایندکس صفحات لازم است تمام تصاویر استفاده شده در وب سایت بهینه باشند تا حجم تصاویر سنگین نشود و در نتیجه سرعت لود وب سایت افزایش یابد.

پی نوشت : وب سایت compressjpeg  یکی از بهترین وب سایت های فشرده سازی تصاویر است.

 

9. بک لینک های قوی و با کیفیت بسازید یا حتی خریداری کنید

داشتن بک لینک های قوی از وب سایت هایی که رتبه و بازدید بالایی دارند باعث می شوند سرعت ایندکس مطالب وب سایت شما به شدت افزایش پیدا کند.

پی نوشت: دقت کنید که از وب سایت های بی کیفیت یا اسپم بک لینک تهیه نکنید و حتی الامکان موضوع وب سایت ها با موضوع فعالیت وب سایت شما یکی باشد.

 


10. چک کردن فایل robots.txt در هاست

در فولدر اصلی هاست وب سایت شما فایلی به نام robots.txt وجود دارد که وظیفه اصلی این فایل تعیین حد و مرز برای ربات های گوگل است. اینکه به کدام بخش های وب سایت شما دسترسی نداشته باشند. مراقب باشید که به صورت ناخواسته دسترسی خزنده‌های موتورهای جستجو به محتوای سایت را توسط این فایل مسدود نکرده باشید.

پی نوشت : اگر در این زمینه آگاهی لازم را ندارید با یک متخصص سئو مشورت کنید.

 

11. در صورت ایجاد محتوای ویدئویی، آن را در یوتیوب منتشر کنید

گوگل اهمیت ویژه ای به به یوتیوب می دهد و به راحتی می توانید برای جذب مخاطب وب سایت خود از این وب سایت محبوب استفاده کنید

 

12. محتوای با کیفیت ایجاد کنید:

 محتوا پادشاه است. مطالب جدید و با کیفیت تولید کنید. هدف تان گوگل باشد اما فقط برای کاربر بنویسید (به صورت غیر طبیعی از کلمات کلیدی استفاده نکنید)

 

13- صبوری کنید:

توقع نداشته باشید که بعد از انجام 12 مورد بالا، به مجرد فشار دادن دکمه انتشار مطلب در سایت خود، مطلب شما در گوگل ایندکس شده باشد، این کار بدون شک امکان پذیر است اما پشتکار و صبر شما را میطلبد.


توجه کنید!
موراد مطرح شده می توانند مشکل تاخیر ایندکس صفحات وب سایت شما را به صورت کامل برطرف کنند. چنانچه در مورد هر کدام از موارد اطلاعی ندارید قبل از انجام هر کاری با ما یا یک متخصص سئو مشورت کنید.
حتی میتوانید در انتهای همین پست سوالات خود را برای ما مطرح کنید تا شما را راهنمایی کنیم

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد، نظرات شما در ارائه محتوای بهتر در وب سایت وبنوتک  به ما کمک می کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

پست های مرتبط

آدرس ایمیل
info[at]webnotech.ir
شماره موبایل
0917 245 9451
0919 655 8015
شماره دفتر
071 32 36 2833