روش های بالا بردن سرعت وب سایت

  • محمد رضا خانی
  • 21 فروردین 1397
روش های بالا بردن سرعت وب سایت
سئو و بهینه سازی وب سایت 1 دقیقه و 26 ثانیه

1- در طراحی وب سایت در شیراز زیاد از انیمیشن استفاده نکنید 

 برای ایجاد یک محرک تصویری در طراحی سایت در شیراز  از انیمیشن ها استفاده میشود. با انیمیشن کاربر اطلاعات جدید را در تغییر وضعیت رابط کاربری درک میکند. سبک های انمیشینی نسبت به هر نوع تصویر ثابتی ارتباط شخصیتی بیشتری با محتوای سایت بوجود می آورند اما باید از انیمیشن ها به درستی در سایت استفاده کرد و از فایل های حجیم که بارگذاری نمیشوند استفاده نکرد.

 

2- بهینه سازی تصاویر

مهمترین بخش یک وب سایت، تصاویر آن میباشد و آنچه باعث استاندارد شدن و جذابیت بیشتر سایت میشود میزان حجم و کیفیت و نوع تصاویر میباشد. اگر زیاد از تصاویر بزرگ در سایت استفاده کنید باعث کند شدن سایت می شود.

معرفی چند فرمت اصلی تصاویر مورد استقاده در طراحی وب سایت در شیراز :

JPG: فایل های JPG مناسب ترین فرمت برای عکس ها میباشند. این استاندارد به شما اجازه میدهد با مقداری تغییر در خصوصیات  به حجم مناسبی برای انتشار در محیط وب برسید.

PNG: خاصیت alpha channel  در png یکی از خصوصیات جذاب این فرمت تصویر برای طراحان و توسعه دهندگان وب است که تصاویر Transparent (زمینه شفاف) را بوجود می آورد.

GIF: آنچه تصاویر گرافیکی ثابت یا متحرک را  مشخص میکند این فرمت میباشد اما دقت کنید که این فرمت فایل می تواند سنگین باشد.

SVG: این فرمت نیاز شما را برای یک تصویر وکتور فراهم میکند.

 

3- در صورت امکان در طراحی سایت برای استفاده از تصاویر، از کد css استفاده کنید

اگر بعد از ساخت آیکون ها و تصاویر زیبا برای سایت خود آنها را بارگزاری کنید امکان دارد این کار باعث کند شدن سرعت سایت شما شود. در صورت امکان سعی نمایید از کد برای فراخوانی این مؤلفه ها استفاده کنید. همچنین برای بارگذاری تصاویر پس زمینه ازCSS استفاده کنید.

 

4- استفاده از ویدیوهای کوتاه در سایت

 استفاده از ویدیوهای تمام صفحه در صفحه اصلی از مؤلفه رایج در طراحی سایت است. این می تواند یک تله زمانی دیگر در بارگذاری سایت باشد.  ویدیوهای خوب بسیار کوتاه هستند.

 

5- فشرده سازی وب سایت

علاوه بر فشرده کردن اجزای منحصر به فرد وب سایت باید کل وب سایت را نیز فشرده کنید. میتوان با استفاده از ابزاری نظیر GZIP  فایل های CSS و JavaScript، تصاویر، ویدیوها و کل سایت را فشرده سازی کرد.

 

نتیجه گیری

وبسایت ها باید سریع باشند تا کاربران سریعاً جذب شوند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

پست های مرتبط

آدرس ایمیل
info[at]webnotech.ir
شماره موبایل
0917 245 9451
0919 655 8015
شماره دفتر
071 32 36 2833